1

Téma: PA 144 od OK2BAZ

http://elektrotest.cz/files/images/ham/pa2m.jpg

Hledám dokumentaci k tomuto zařízení, je možné, že se jedná vlastní návrh OK2BAZ, ale také to může být něco v minulosti zveřejněného v nějaké literauře. Pokud by to někdo poznal, poprosím o zprávu na mail v záhlaví fora.

2

Re: PA 144 od OK2BAZ

Trochu jsem zapátral a vygůglil holický sborník z roku 99. Je tam sice trochu rozdílná konstrukce, ale informace které mě zajímají jsou tam všechny. Navíc nějaký odkaz na zdroj z německa UKW BERICHTE 4/76.

nagano.cz/sborniky/Holice/Holice1999.pdf

http://elektrotest.cz/files/images/ham/pa2m_sch.jpg

3

Re: PA 144 od OK2BAZ

Na včerejší Moon contest jsem zkoušel zprovoznit tento konec. Docela se to dařilo, trochu zlobilo vstupní relé, ale bylo jen špatně ukostřené ovládání. Díky SMD odporovému PI článku na vstupu, to šlo nejen lehce naladit, ale taky to vykazovalo ideální PSV na vstupu při zaklíčování. Při buzení 2W (za atenuátorem) se anody slušně červenaly, tak jsem to snížil na polovinu a jal se ladit sekundár výstupu pomocí kondenzátoru. Výstupní výkon šel krásně nahoru až do okamžiku, kdy paralelní kondenzátor jasně zasvítil a opět výkon spadl. Byl tam TESLA 50 pF/10kV, ale asi nevydržel protékající proud.